Hogyan tud szabaddá és boldoggá tenni az elengedés művészete?

Amennyiben igaz az, hogy az elengedés szabaddá tesz én mindenképpen szeretném próbára tenni, mert
szeretnék örömtelibb életet élni.
Tartalomjegyzék
Manapság nagyjából egy olyan világban élünk, ahol a ragaszkodunk a dolgokhoz. Munka, otthon, karrier,
különböző tárgyak, amik e ragaszkodás alapjait képezik, de szilárdan kitarthatunk bizonyos eszmék, ideák
és nézőpontok mellett is. Még akkor is, ha ez beszűkíti a terünket és nem enged bizonyos fokú szabadság
átélésére.
Azért van ez így, mert ezek a dolgok azok, amik szerint meghatározzuk magunkat és ez nyújtja a biztonságunkat is, mert azt érezzük általuk, hogy vannak kapaszkodóink az életben.
Hogyan lehet akkor az, hogy maga az elengedés biztonságot és boldogságot generálhat?
Kissé furcsának tűnik így elsőre ez a paradoxon. Azért van ez így, mert az elengedés tézise, az életnek egy törvénye, és mint ilyen, egy teljesen új életszemléletet hoz be nekünk a képbe, méghozzá a béke, a bizalom érzését valamint azt a nagyszerű pozitív hozzáállást a dolgokhoz, hogy mindig minden sikerül.
Mit is jelent mindez pontosan?
Azt, hogy ez a törvény pontosan azt tanítja nekünk, hogy a görcsös ragaszkodásainkat engedjük el és a
helyébe hagyjuk, hogy az élet áramlása, maga a flow, beköltözzön. Titokzatosan hangzik, igaz?
Pedig pont olyan, mintha egy ellentmondásra épülne ez a tény. Amennyiben képes vagy intuitívan ránézni
a dologra, a világegyetem elfogadásának és megértésének egy mélyebb tételét nyitja meg előtted.
Lehet, hogy még csak most ismerkedsz a spirituális törvényekkel, de lehet, hogy most mélyítenéd el a
meglévő tudásodat, mindenesetre tudd, hogy az elengedés törvénye az, ami képes drámai módon
átalakítani az életedet.
Egyszerűen képes leszel arra általa, hogy másképpen szemléld a világot és egy magasabb szinten legyél
képes kölcsönhatásba kerülni vele. Nem kell többé görcsösen ragaszkodni nézőpontokhoz, elvárásokhoz, ami pont az ajtókat fogja megnyitni az új lehetőségek előtt. Nem várt események történhetnek, amelyek új dolgokat hozhatnak neked az előrelépésben. Kapcsolataid, érzelmi életed, spirituális utad megváltozik, ha alkalmazod az elengedés törvényét
magadon.
Mi az elengedés?
Jelen vagy, nyitott vagy és bízol abban, hogy az Univerzum a legjobbat adja neked, bárhogyan is látod a
felszínen a dolgot. Képes vagy kialakítani a bizalom azon fázisát, hogy tudod és elhiszed, hogy minden
érted történik és így képes vagy elengedni a konkrét eredményekhez való ragaszkodást. Ez a spirituális
koncepció azt tanítja, hogy amennyiben képesek vagyunk elengedni azt, hogy konkrét eredményekhez
ragaszkodjunk, akkor az életnek egy szabadabb áramlást engedjük meg, ami valójában bekapcsol minket
az élet körforgásába.
Az elengedés törvénye nem arról szól, hogy innentől kezdve feladjuk a céljainkat és a sodródást
választjuk, hanem azt hogy a görcsösséget hagyjuk elpárologni, ami egy egészségtelen tudatot
eredményez. Innentől bízunk abban, hogy az Univerzum a legtöbb, legjobb felé terel, ami a te
növekedésed szempontjából a legelőnyösebb neked.
Elhatározásodon múlik, hogy akkor is kitartasz az új elved mellett, ha az elején nem biztos, hogy minden
változás a célodnak megfelelően érkezik. Viszont ilyenkor is tudatosítod, hogy a szükséges rossz kell
ahhoz, hogy a számodra legelőnyösebb helyzet felé tereljen az élet. Azzal, hogy elengeded a görcsös akarást és az eredmények hajszolását, egy biztosan megérkezik, ami nem más, mint a béke és a nyugalom édes érzése.
Gyakorolnád?
Ehhez ki kell alakítanod magadban a rugalmasság és a nyitottság attitűdjét az életedben történő
események iránt. Ami ezen is túlmegy az az, hogy maga a hit kialakul benned, hogy barátságot kötsz az
életeddel és biztos vagy abban, hogy mindig jót akar neked és, hogy az események láncolata a
fejlődésedet szolgálják.
Mit veszíthetsz ezzel?
Nagyjából semmit…maximum tanúja lehetsz annak, hogy hogyan működik az élet. A beavatkozásod
nélkül.
Minden érted történik
Ez a kulcsfontosságú kérdés az egészben. Bármiről is legyen szó, bármilyen történésről, cselekményről,
bízzál benne, hogy mindez egy magasabb szempontok szerint rendezett elv miatt történik, aminek a
középpontjában te magad vagy, a te fejlődésed, a te utad, a te előrejutásod a spirituális utadon.
Minden emiatt történik és ebben hinned kell.
El kell hinned, hogy minden okkal történik és, hogy van rajtunk kívül még valami magasabb erő, aminek van egy megingathatatlan rendező elve, ami szerint az egész univerzum, maga az élet történik.
Hagyd, hogy megtörténjen
Egyszerűen csak hagyd, hogy a dolgok maguktól végbemenjenek, ne gyakorolj semmilyen szorító hatást
semmire. Csak légy jelen és figyelj. Engedj. Abban a pillanatban, ahogy elengeded a szorosan tartott gyeplőt, ahogy nem függsz görcsösen a dolgok kimenetelétől, már győztél.
Ezzel a momentummal, vagyis, hogy kiadtad a kezedből az erős irányításhoz való ragaszkodást,
megnyugszol vagyis a rezgéseid azonnal el is indulnak egy felsőbb tartományba, ami mit is eredményez?
Azt, hogy még több lehetőség, még több történés tud megérkezni az életedbe azáltal, hogy nyitott ajtóval
közlekedsz.
Egyszerűen azzal, hogy hagyod a dolgokat maguktól kialakulni, elengedsz egy fontos tényezőt, ami nem
kevés gyomorszorítást tud okozni. Ez pedig az eredményektől való függés.
Hányszor volt már veled olyan, hogy végig izgultál egy folyamatot, hogy a te elképzelésed szerint legyen a dolog kimenetele, aztán nem úgy lett. A legvégén pedig rájöttél, hogy szerencse, mert így sokkal kedvezőbb helyzetbe kerültél.
Ugye ismerős? Nekem is, hidd el.
Most viszont mi lenne akkor, ha elengednéd, hogy mindig csak a végeredményre koncentrálsz és engednéd az univerzimnak, hogy mutassa meg, hogy mi a terve veled? Ez már önmagában egy győzelem, nem? Az, hogy bekorlátoztad magad annyira, hogy még gyomorgörcsöt is okozott ez a ragaszkodás az általad sikeresnek ítélt végcélhoz. Azán a végén meg kiderült, hogy nem is jól hitted, amit hittél.
Nos, a megoldás, hogy a tudatodat visszahúzod a megengedés kis birodalmába és megengeded a
mindenhatónak vagy univerzumnak, hogy adjon neked. Nem vagy kíváncsi rá, hogy mik lehetnek ezek az
ajándékok? Nem hiszem el, hogy nem szereted a meglepetéseket.
Az univerzumnak van egy olyan szerethető tulajdonsága, hogy csakis egyet szeretne
Adni. Neked. Azzal, hogy visszahúzódsz az irányítói pozíciódból csak figyeld meg, hogy mennyire szimbiózisba fogtok
kerülni és milyen klassz dolog azt az egyensúlyt átélni, ami ilyenkor létrejön. Ez maga az áramlás, a flow.
Most már ideje a stresszre, mint idegességi faktorra úgy tekintened, hogy akkor kezded érezni, amikor
megint irányítani akarsz valamit. Bármikor, amikor aggodalmat érzel csak pillants rá, hogy életednek
melyik területét akarod megint azzal az irányításod alá hozni, hogy megint azt hiszed, hogy ki kell
találnod valamit?
Bele az ismeretlenbe
Végiggondoltad azt, hogy mennyi pillanat szükséges ahhoz, hogy egy nagyon gazdag ember csődbe
menjen?
Egy.
Ahhoz mennyi kell, hogy egy szép családi élet a darabjaira hulljon?
Egy.
Nos, nyilván ezek az emberek sem így tervezték a jövőjüket. Akkor meg mi a fenéért kell nekünk azon izgulni, hogy hogyan érjük el a célunkat, hogyha azt sem tudjuk kiszámítani, hogy mit hoz a következő perc?
Nyilván senki nem szereti a bizonytalanságot és ez a végeláthatatlan kontroll mánia pont ebből adódik, el
szeretnénk kerülni, hogy csődbe menjünk, hogy életünk vitorláinak ne kedvezzen a széljárás. Az egyetlen megoldás ez ellen a szorongató stressz ellen, hogy elfogadjuk az élettel járó bizonytalanságot. Méghozzá úgy, hogy az életünk végtelen tengerén való hajókázást egy utazásnak tekintjük és elfogadjuk, hogy amit az áramlat elénk sodor az nem véletlen, azzal dolgunk van és a tetejébe még azt is, hogy mindez a mi legfőbb javunkat szolgálja.
Váltsunk perspektívát és legyünk kíváncsiak a jóra ahelyett, hogy előre a rosszon izgulnánk. Egy magasabb nézőpontból a negatívumok is lehetnek szépek és előre mutatóak, attól függően, hogy hogyan tekintünk rájuk.
Egy javaslatom van tehát ahhoz, hogy nyugalmad legyen, ez pedig az, hogy kezdjél el barátságot kötni
öreg jó barátunkkal a bizonytalansággal és az ismeretlennel. Ez az egyetlen, amit megtehetsz annak
érdekében, hogy végre béke költözzön a szívedbe.
Létezik elengedés a szerelemben?
Munkám során sok nő elbeszélései alapján azt a konzekvenciát vontam le, hogy a legtöbb esetben a túlzott
függési viszony vagy az irreális elvárások azok, amik eljuttathatnak a kapcsolat végéig. Viszont, ha az elengedés törvényét ráhúznánk egy romantikus kapcsolatra is, mennyivel könnyebb lenne a helyzetünk.
Sajnos manapság egy párkapcsolat illetve házasság kialakítása életünkben, mint végső cél jelenik meg
előttünk. Pedig hányan nevelkedtünk fel olyan egészségtelen környezetben, ahol káros, néhol toxikus párkapcsolati
modellt állítottak elénk. Csoda, hogy kevés embernek sikerül?
Persze ezt is a bizonytalanság miatti féleélem felett megszerzett kontrollra irányítanám vissza. Méghozzá
azért, mert félünk, rettegünk akkor, hogyha egyedül maradunk, mert azt a nézőpontot nevelték belénk,
hogy csak akkor vagyunk biztonságban, akkor érezhetjük védettnek magunkat, ha van mellettünk egy pár.
Pedig ez nem igaz és mihelyst lesz párkapcsolatunk, egyből azt képzeljük, hogy küldetés letudva és amint
lógatni kezdjük a lábainkat máris átevickélünk egy következő dologra, mait irányítani akarunk, méghozzá arra, hogy elkezdjük a kapcsolatot irányítani, hogy meg is maradjon nekünk.
Hova vezet mindez?
Na, persze, hogy az eltávolodáshoz.
A szerelemben tett elengedés azt jelenti, hogy elfogadjuk azt, hogy maga a kapcsolat és a párunk jövője egyáltalán nem irányíthatóak általunk. Ezen az életterületen is a bizalom kiépítése a legfontosabb tényező az elengedés gyakorlásához. Bízni kell a társában, az életben és magában a párkapcsolatban is, hogy minden a legnagyobb rendben lesz és
minden úgy alakul ,ahogy lennie kell.
Aki már sok csalódáson, áruláson, személyes veszteségeken ment keresztül, azoknak kifejezetten terápiás
jellegű is lehet ez a gyakorlat, hiszen a múlt terhes veszteségeinek megismétlődésének aggodalma helyett
el tudod kezdeni élvezni azt, ami van. Koncentrálj a kapcsolatod egészségének fenntartására inkább.
Félreértés ne essék, a szerelemben tett elengedés alatt én egyáltalán nem az érzelmi elválást értem, hanem
inkább az egyén, mint indiviidum tiszteletét a párkapcsolaton belül.
Összefoglalva, tudom, hogy az elengedés művészete kezdetben nem könnyű feladat. Sokszor
könnyebb másokat hibáztatni a bajokért, fennakadásokért. Viszont azzal, ha belekerülünk az elengedés
éltető spiráljába, rezgésemelés tapasztalható, ami aztán hasonló frekvencián mozgó emberekt és
eseményeket fog életünkbe vonzani.
Ha úgy érzed megrekedtél és segítségre van szükséged az elengedésben, vedd fel velem a kapcsolatot.
Legfrissebb cikkek:
- Ikerláng mással van: Mit jelent, mik a jelek, és hogyan kezelheted a helyzetet spirituálisan?
- Ikerláng férfi miért húzódik vissza: okok, jelek és gyógyulási útmutató futóknak
- Elengedés párkapcsolatban: Hogyan lépj tovább szakítás után és ismerd fel az energetikai kötődést?
- Ikerláng telepátia: hogyan ismerd fel és hogyan erősítsd a távolból működő spirituális kapcsolatot
- Elengedés párkapcsolatban: Hogyan engedd el azt, aki nem választ?