Letiltani az illetőt? Sebaj, ilyenkor ezt érzi…

Letiltás


Letiltani valakit csakis egyet jelent: köszi, ennyi elég volt ebből, viszlát! Egyszerűen néha nincs más megoldás.

Az ilyen ember megérti és ezzel tiszteletben tartja a személyes teredet és minden bizonnyal békén fog hagyni.
Akkor most nézzük meg a másik esetet, amikor egy egoista, beképzelt személyről van szó. Valószínűleg ő nem fogja tudni elfogadni, hogy te úgy döntöttél, hogy túllépsz rajta és minden bizonnyal ez a fél meg fog jelenni a házad ajtaja előtt és balhézni fog vagy elhitetni veled, hogy ő máris megváltozott. Ki akarja majd belőled csikarni a „nagy beszélgetést”, de ez semmi másról nem szól, mint a kontroll visszavételéről.


Vagyis azt tesztelgeti, hogy van-e még hatalma feletted, tud-e még irányítani.
Akkor tudsz reálisan és kitartóan fellépni ellene, ha ilyenkor nem engeded be. Kitartasz az eredeti elhatározásod mellett és határozottan elutasítod a közeledését minden alkalommal.

De meddig?

Ameddig meg nem érti, ameddig el nem jut az agyáig, hogy most vége, nincs visszaút. Emlékeztesd rá minden alkalommal, hogy azért csinálod mindezt, mert nem szeretnéd vele folytatni, hagyjon békén.

Azért tiltottad le, mert arra gondolsz, hogy így pont jobban fog akarni
téged?

Tisztázzunk valamit az elején. Amennyiben azért tiltod, mert abban reménykedsz, hogy így magadra tudod vonni a figyelmét, el kell, hogy keserítselek, de ezzel sajnos csak magadnak ártasz.


Nem fogsz neki attól jobban hiányozni és nem emiatt fog felkeresni, amikor rájött, hogy tiltva van. Az egyetlen dolog, ami hiányozni fog neki az az, hogy eddig tudta, hogy te mindig elérhető vagy a számára és akkor vesz téged le a polcról, amikor csak akar.

Mivel ettől a lehetőségtől fosztod meg, így csupán csak ennyi, amin változtatni akar. Igazság szerint csak annyit érsz el ilyenkor, hogy a tudtára hozod, hogy még mindig érdekel, hogy fontos neked. Szóval nagyjából csak az egóját növeled ismét.


Blokkolni egy nárcisztikust azt jelenti, hogy pufferolod az egóját, bizonyításra kényszeríted, ami neki csak addig lesz érdekes, amíg a célját el nem éri. Vagyis a régi rendszert visszaállítani és kész. Neki csak ennyi kell, te pedig maradsz ugyanott csak még több sérüléssel.

Akkor mire is jó letiltani?

Egyszerűen fogalmazva, ne félj a letiltás funkciótól, mert úgy látom, hogy sokunkban ez egyfajta negatív érzetet kelt. Pedig fogadjunk, hogy könnyedebb lennél, ha pár embert a névjegyzékedből vagy a közösségi média fiókodból tiltanál. Mondjuk azokat személyeket, akik olyan posztokat tesznek ki vagy olyan kommenteket adnak a közösségi médiában, ami negatív és idegesítő a számodra vagy esetleg felzaklat, akkor ne habozz, simán tilthatood az illetőt.


Egyáltalán ne tekints a letiltásra, mint extrém lépésre, mert senkivel nem kell kapcsolatban maradnod, akivel nem akarsz. Nyugodtan kiválogathatod, hogy kikkel akarsz kontaktba kerülni és miket szeretnél látni az oldalaidon.

7 jó ok a letiltásra

Amikor valaki a tiltás után azzal vádol, hogy éretlen vagy, esetleg hibáztat, hogy durván bánsz vele, akkor ez a személy nem érti és nem képes elfogadni, hogy a személyes jólétedet előbbre helyezted, mint őt magát. Nem tudja elfogadni, hogy magadnak fontosabb vagy, mint ő neked, akkor ez az ember
valószínűleg meg fog sértődni rád.

1. Szakítás után, mert gyógyulni akarsz

A leghatékonyabb alkalmazása a kapcsolattartás blokkolásának, amikor vége van a kapcsolatodnak és nem akarod tovább folytatni, mert tovább akarsz lépni. Így határolod el magadat a volt partneredtől, mert új életet szeretnél kezdeni, amihez új meglátásokra, nézőpontokra van szükséged. Így megszűnik a kísértés, hogy minden pillanatban adott a lehetőség, hogy ráírj vagy felhívd.

Tudatnod kell vele, hogy letiltottad?

Nem, semmi szükség rá. Szakítottatok, vége a kapcsolatnak, így bármit megtehetsz, hogy könnyíts a saját helyzeteden. Amennyiben mégis valahogy sikerült hozzád eljutnia, felvenni veled újra a kapcsolatot, akkor maradj minden helyzetben nyugodt és határozott. Jogod van nemet mondani mindenfajta
próbálkozásra, megbeszélésre, békülési ajánlatra.

Képtelenség úgy barátként funkcionálni, hogy éppen túl akarsz lépni valakin. Amennyiben úgy akarjátok, ez a jövőben megtörténhet, de az elején védened kell magadat és nem engedni a visszacsábításnak. Ilyenkor idézd fel magadban a szakításhoz vezető okokat és amennyiben ezek az okok a továbbiakban is fennállnak, tartsd magadat az eredeti döntésedhez és ne oldd fel a letiltást.

2. Szereted még őt, de nem tartod lehetségesnek a kapcsolatot

Nem elég csak cukinak vagy aranyosnak látni valakit. Mondjuk megismertél valakit, néhány randin már túl is vagytok, de semmi mást nem érzel és tudod is, hogy kevés. Nem kell a közösségi médián örökké ismerősöknek maradni csak emiatt, mert az is lehet, hogy egy idő után a cuki megnyilvánulásaitól úgy
döntesz, hogy beadod a derekad. Letilthatod a nyugalmad érdekében.

Nem elég csak szeretni valakit. Ahhoz, hogy egy kapcsolat működni tudjon, ahhoz a körülményeknek is stimmelnie kell. Sokszor ez a döntő fontosságú tény. Döntő fontosságúak lehetnek az élethelyzetek, nézőpontok, értékrendek. Ne játszd meg magadat és fogadj el mindent az elején, mert hidd el, hogy
időben továbblépni még mindig jobb döntés, mint benne maradni, mert ilyen esetben jön a szívfájdalom a végén.

3. Nem fogadja el, hogy téged nem érdekel

Vannak emberek, akik erőszakosak és az a teóriájuk, hogy inkább lefárasztanak téged, aztán majd úgyis megadod magad. Ők azok, akik kitartóan nyomulnak, még akkor sem adják fel, ha közlöd velük, hogy
nem akarsz tőlük semmit, nem szereted őket.

Miért teszik ezt?

Sajnos vannak, akiknél célba érnek, mert egyesek inkább belemennek csak hagyják már őket békén. Másik gyakori eset, amikor megsajnálják őket.
Abban az esetben, amikor világosan a tudtára adod valakinek, hogy nem szeretnél vele érintkezni és nem hagyja abba, hanem még jobban tolja magát, az egyáltalán nem aranyos, kedves vagy bohókás, hanem egyet jelent, hogy nem tartja tiszteletben az én határaidat.

4. Sok, sok, sok

Amikor túl korán és túl mély érzéseket mutat valaki. Vagyis közli veled, hogy nem tud nélküled élni, de te még nagyjából a vezetéknevére sem emlékszel.
Na, ez egy jó nagy red fleg. Lehet, hogy az illető túl könnyen esik szerelembe, de lehet, hogy játszmázik.

Amennyiben nem egyszerre érzitek ezeket az első, nagy világmegváltó érzelmeket és terhel téged, hogy ilyen nagy horderejű dolgot tesz rád és ez neked még túl korán van.

5. Túl vagy rajta, de még nem szeretnéd tartani a kapcsolatot

Végre eltelt annyi idő, hogy azt érzed, kezdesz túl lenni rajta, még nem azt jelenti, hogy eljött annak az ideje, hogy máris barátok lesztek és beszélgetni kezdtek. Nem kell, hogy nyomást érezzél magadon amiatt, hogy megpróbáltok barátok maradni, ha még nem vagy erre igazán kész. Nem kell erőltetni, ha nem akarod.

Hatványozottan érvényes ez a pont akkor, ha egy problémás párkapcsolat volt, ahol nem tudtátok rendesen megoldani a dolgokat a végén. Valamint, ha azzal is volt bajod, hogy a párod, hogyan bánt veled.

Amennyiben nem vagy biztos benne, hogy simán menne ez a barátság, mert még vannak dolgok, amiken nem sikerült túllépni, akkor nem kell kapcsolatba lépni vele.

6. Nem egyedülálló

Vannak olyan esetek is, amikor nem mondja, te pedig egyszerűen érzed, hogy van valakije. Mondjuk van hamis fiókja, lehet több is és kapcsolatban állhat egyszerre több mindenkivel. Ilyenkor nincs min hezitálni, azonnal tiltsd le az illetőt.

Egy ilyen ember nem fog megváltozni és, ha veled lesz párkapcsolatban, akkor pontosan ugyanezt fogja csinálni a te hátad mögött is.

7. Nárcisztikus

Felfoghatjuk őt egy hazug férfinek vagy nőnek. Soha nem tud megváltozni és egy mérhetetlen nagy küzdelemmé fogja változtatni az egész életedet, amitől mindig boldogtalan leszel. Érzelmileg kimerít és egy olyan csatározássá fogja alakítani az egész kapcsolatotokat, amiben te csak egyre gyengülsz, neki
mindez pedig a hasznára válik.

Amennyiben észreveszed a figyelmeztető jeleket és nem lépsz már az elején, annak nagyon pusztító hatása lehet rád nézve, mélyen sérülhetsz és súlyosan kihathat a jövőbeki kapcsolataidra.

Nem éri meg, mert egy nárcisztikus kapcsolatból felépülni hosszú, tudatos munkát igényel és minek ilyen komoly dolognak kitenni magadat, ha meg tudod állítani a kezdeti szakaszban. Abban a pillanatban, amint erre utaló jeleket veszel észre le kell tiltanod őt mindenhonnan kezdve a Facebook-tól a Whatsapp-on át a mobilszámának a letiltásáig. Abban az első, szent pillanatban szállj ki, amint felismered az érzelmi bántalmazás lehetőségét.

Ha bizonytalan vagy a kapcsolatodban és szeretnél személyre szabott tanácsadást, keress bizalommal.