Hogyan tudod önmagadat meggyógyítani a női energia segígségével?

Lehetséges, hogy egyelőre még nem tudod, vagy pontosan nem tudod még, hogy mit is jelent a női energiádban lenni. Azt meg el sem tudod képzelni, hogy ezzel hogyan tudnád magadat gyógyítani, de remélem mire a cikkem végére érsz, pontosan érteni fogod, hogy miként tudsz önmagadként létezni.
Tartalomjegyzék
A női energia egy kisugárzás, egy magnetikus, vonzó erő, ami minden női lénynek a lelkében megtalálható
A férfiaknak is van női energiájuk és a nőknek is van férfi. Az, hogy legbelül, a lényed legbelső magjában milyen típusú erő lakozik, határozza meg, hogy nő vagy avagy férfi.
Lehetséges, hogy még nem vagy kapcsolatban a női energiáddal, mert túlságosan elfeded magadat. Ez olyan, mintha egy fallal vennéd körbe lényedet, tehát túl erősen vigyázol arra, hogy semmi ne tudjon a zárt ajtók mögé bejutni. Ilyenkor azzal tereljük el a figyelmünket, hogy az energiáinkat túlzottan kifelé irányítjuk. Vagyis inkább azzal vagy jobban elfoglalva, hogy mi történik a környezetedben, mintsem azzal, hogy a figyelmedet önmagadra irányítsd. Például erősen csak a párodra összpontosítasz és a saját életedet pedig az övének rendeled alá.
Annyit leszögeznék már itt az elején, hogy ne aggódj, minden nőnek van női energiája. Hidd el nekem, ha nem érzed, az nem azért van, mert hiányban lennél, hanem azért, mert még felfedezésre vár. Nyilván van ezerből egy, aki úgy születik, hogy máris tudja használni, de többségünknek egy szép úton kell végighaladnia mire elérünk a célhoz.
Mi fog történni, ha elkezded ápolni a női energiád?
Magnetikus kisugárzásod elkezd felerősödni és kiáradni és bárki, akivel kapcsolatba kerülsz csak boldog lesz gyógyító közelségedben és szerencsésnek fogja érezni magát, hogy találkozott veled.
Kell vagy nem? Amennyiben igen, vágjunk hát bele együtt és fedezzük fel a női princípiumot, mint igazi gyógyító erőt.
Mit is jelent ez még pontosabban?
A nyitott ajtókat előtted, a tárt karokat, az igazi mélyreható, tartalmas beszélgetéseket, szenvedélyt és intimitást. Úgy fogod magad érezni tőle, mintha te lennél az egész univerzum közepe és minden fűszál és minden porszem csak azért dolgozna, hogy a téged elbűvöljön.
Jól hangzik, nem?
Mi is pontosan a nőies kisugárzás?
Nehéz megfogalmazni, de talán nézzük meg azt, hogy milyen a férfias. A férfi kisugárzás fókuszált, egyenes, tömör, határozott. A nőies ezzel szemben pont az ellenkezője, mégpedig hullámzó, ragyogó, felemelő, légies, gyógyító. Amíg a férfias energiával tudjuk hozni a fókuszt és a tűpontos jelenlétet, addig a női energiával kifejezünk és áramlunk.
A mai világuinkban inkább a férfias, domináns energiák vannak előtérben, főleg, ha el akarunk valamit érni az életben. Ez nem újdonság, mindennap tapasztaljuk.
Mi történik egy nővel akkor, ha túlzottan a férfi energiáit éli hosszútávon?
Ekkor jön a kiégés. Amikor totál kimerültnek, fásultnak, energetikailag lemerültnek érzed magad. A belső magodban, ha te a nőies energiát tárolod nagyobb mennyiségben és kifelé pedig a férfi erőidet használod. Akkor egyenes úton haladsz a kimerültség, a depresszió felé.
Azt javaslom, hogy ne várd meg ezt a rendkívül kimerítő helyzetet, inkább lépj, mielőtt oda érkezel. Amennyiben pedig benne vagy, akkor kérlek ne hagyd abba az olvasást, haladj velem végig a lépcsőfokokon.
A női kisugárzás egy energia
Egy bizonyos frekvencia. Egy gyógyító tér, ami áramló, érzéki, meleg, puha, lágy, játékos, huncut, kacér, életet igenlő. Egy energetikailag teljességben lévő nőből ez a dolog árad kifelé anélkül, hogy bármit is csinálna.
Amikor haladsz a flow-val a női minőségedben, akkor igazából a női fényedet sugárzod ki a világba, ami egy olyan gyógyító erő, amire nagy szüksége van az emberiségnek és a Földbolygónak napjainkban. Amennyiben úgy döntesz, hogy szeretnél kapcsolódni vele, el kell határoznod néhány dolgot előtte.
Először is, hogy megígéred magadnak, hogy vigyázol rá.
Hogyan?
Úgy, hogy tudod azt, hogy milyen értékes kincs van a birtokodban és megígéred magadnak, hogy csak annak adsz belőle, aki megérdemli. Nem engeded meg innentől fogva, hogy elvegyék tőled vagy leszívják, amikor nem áll szándékodban odaadni valakinek. Véded és őleled magadat, táplálod a lángodat és mindenek előtt tiszteled és hálás vagy érte.
Sokunknak azt tanították, arra neveltek bennnünket, hogy nőként úgy adhatjuk magunkat valakinek, ha önmagunkat az utolsó helyre tesszük. Egyébként, ha nem is tanították neked ezt, akkor is ezt a mintát láttuk a szüleinktől és ebben az egyben tutira biztosak vagyunk, hogy ezt nem akarjuk megismételni.
Mit is akarunk mi valójában?
Sajnos erre nem kaptunk indtsukciókat, így mai modern világunkban egyéni utakon kell haladnunk nőiségünk felfedezésének irányába és mindenkinek magának kell eljutnia nőiességünk csúcsára, arra a pontra, amikor rájövünk, hogy nem az utolsók vagyunk a sorban, hanem pontosan az elsők.
A nő először kap majd innen képes adni a világnak.
Vagyis ez azt jelenti, hogy a nőiességed kisugárzásának a titka az, ha először magadnak adsz.
Mit is pontosan?
Érzelmek feldolgozását, önmagaddal való együttélés képességét, önmagaddal való időtöltést és azt, hogy nem szorítod korlátok közé magadat sosem, mert csak olyan dolgokat csinálsz, amik boldoggá és ezzel együtt szabaddá tesznek.
Láttál-e már ilyen nőket?
Bevallom őszintén, hogy én igen. Több női csoportban, elvonuláson és a munkám során is találkoztam ezzel a típussal. Ők általában ötven év körüliek vagy felettiek, mert nagyjából ilyen korra érik meg egy nő ahhoz, hogy ezeket az energiákat tudatosan felfogja, elérje és megélje.
Az ilyen nőt már messziről kiszúrod. Nincs rajta semmi manír, valahogy olyan természetes minden vele és körülötte. Látod rajta, hogy van kora, de mégis olyan kortalannak tűnik. Minden, a mozdulatai, a mosolya a beszéde. Mindene. Egyszerűen és természetesen sugárzik, de mégis érzed rajta az erőt. Mellette te is önmagad lehetsz,mert nem ítél. Általában jókedvű, de, ha mélyen a szemébe nézel, érzed a mélységet, azt a mélységet, amit az útja során bejárt és már maga mögött hagyott.
Hogyan kapcsolódjunk a női energiához?
Előre leszögezném, hogy bárkinek lehetősége van ezen energia megtapasztalására aki nőnek született vagy lélekben nőnek érzi magát.
1. Köss békét önmagaddal
Az első összetevő mindenképpen szükséges, mert a női energiánkkal való kapcsolódás azt jelenti, hogy időt töltünk önmagunkkal. Ezt pedig nem lehet másképpen, mint, hogy barátságot kötünk önmagunkkal és ennek a barátságnak minden apró részletét ápoljuk. Mi is ez pontosan?
Az énidő. Erről mostanában annyi cikk, annyi videó megjelent már, a kérdés már csak az, hogy csinálod? Képes vagy magaddal minőségi időt eltölteni? Egy valami fontos, hogy ne tekintsd állandónak. Lehet, hogy ma balettórára van kedved járni, de két hónap múlva már festőtanfolyamra mész. Csakis azért, mert neked így jó.
Lehet egy hónapig írod a naplódat, de ahogy terhes, ahogy azt érzed, hogy egy megszokott rutin, ami már csak megszokás, de nem tölt, akkor hagyd abba.
Ami a legfontosabb, hogy ne tedd magad rosszá emiatt. Nem vagy hibás amiatt, mert nem viszel végig valamit. Ez most nem erről szól. Csakis arról, hogy mindennek csak addig foglalkozz, maíg éltet. Amikor már untat, hagyd abba és keress valami mást és ne érdekeljen, hogy ki mit gondol erről.
Figyeld meg a természetet magunk körül. Egyik nap földrengés van, másik napon villámlik. Aztán lehet pár napig szépen süt a nap, ami egy nagy viharral végződik. Ezek vagyunk mi is, mint a természet maga.
Egyet kérek tőled, ne tedd magad rosszá amiatt, hogy lehet csak egy hónapig naplózol vagy csak időszakosan táncolsz. Lényeg, hogy te éppen miből tudsz töltődni, mi tesz jót neked. Csak az számít, hogy az adott pillanatban tégy úgy, ami neked a legjobb és minden pillanatban azt add magadnak, amire valójában szükséged van.
Létezik olyan, amikor egy nő annyira tud például a testéhez kapcsolódni, hogy minden pillanatban érzékeli, hogy annak mire van szüksége. Milyen étel, ital és milyen vitamin az, ami most tápláló lehet a számára.
2. Vedd be a nyugalmat
Nyugodtnak lenni nem jelent mást, mint, hogy behúzzuk a kéziféket és lassítjuk a tempót. Nyilván, hogy a maszkulin energiával gyorsabban tudunk hasítani az életben, de vegyük már észre, hogy a női leleket pedig zombivá, élettelenné teszi.
Ezt másképpen nem tudom megfogalmazni csak úgy, hogy lassíts le, vegyél vissza, mert előbb utóbb az idegrendszered vagy a szíved fog rákényszeríteni erre és nyilván, hogy ez a nehezebben járható út. Meditálj, sétálj, menj el jógára, néha tedd el a telefonod. Pihenj, feküdj, olvass, töltődj.
Elárulok egy titkot, hogy relaxációból is lehet teremteni. Úgy, hogy hagyod a dolgokat, hogy áramoljanak feléd. Most képzeld el, hogy fulladozol a vízben és kezeddel-lábaddal hadonászol, tekered a vizet. Valaki bedobott egy mentőmellényt már neked, de nem tud elérkezni hozzád, mert össze-vissza kalimpálsz és csak egyre messzebbre sodródik tőled.
Szóval feküdj nyugodtan, még lógathatod is a lábaidat, mert meg van engedve. Szuperül hangzik, nem? A női energia az egyedüllétből születik.
Mi lenne akkor, ha mától ezzel a szemlélettel vizsgálnád az életedet? Mi van akkor, ha nem a világ legszerencsétlenebbje vagy, ha egyedül maradtál, hanem pont ez a tézis, amire az élet meg akar tanítani? Érdemes-e harcolni ellene? Ki lesz az erősebb?
Mi van akkor, ha olyan életben vagyunk most jelenleg, ami egy nehezített pálya? Mi van akkor, ha a külvilág maszkulin zaja az elterelés attól, hogy hazatalálj? Mi van akkor, ha minden, amit nehezítésnek gondoltál, pont azért van, hogy segítsen?
3 Legyél a befogadó
A női testet, a női nemet a befogadásra van kialakítva, tervezve. Határozd el, hogy mától kezdve befogadod a bókokat és az ajándékokat.
Na, de mi a helyzet egy zárt ajtóval?
Én csak annyit kérdeznék, hogy biztosan a legjobbat hozta volna neked, ha oda bemész? Tedd fel a kérdést magadban, de ki is mindhatod: Igazság, mit hozna nekem, ha én azon a zárt ajtón most bemennék? Lehet egyből tudod a választ, de lehet várnod kell amíg megérkezik, de tudni fogod, figyelj csak befelé.
Szóval csak annyit mondhatok, hogy fogadd el, ha bezárul egy ajtó és légy éber arra, hogy milyen másik nyílt ki általa?
4. Tiszteld önmagad
Te, mint az univerzum végtelen lénye, rendelkezel egy templommal, aholk ez a csodálatos isteni női energia lakozik. Ez pedig nem más, mint a tested. Őrizd és tiszteld úgy, mint egy szent teret, egy szent templomot.
Az, hogy tiszteled őt, nem azt jelenti, hogy körbeveszed betonfalakkal és óvod, hogy senki még véletlenül se lépje át a küszöböt. Inkább arról van szó, hogy fontos neked, tiszteled annyira, hogy nem adod oda akárkinek és vigyázol arra, hogy mi kerül belé.
Most itt azonnal gondolhatunk az ellenkező nemre, de én itt említeném meg az ételeket, a közösségi médiát, a filmeket. Minden legyen méltó arra, hogy ebbe a szent térbe bejusson.
Összefoglalóan azt tudom mondani, hogy kezeld az életet és a dolgaidat játékosan, engedd, hogy az élet a füledbe suttogjon. Persze legtöbbször nem szavakkal teszi, hanem figyelned kell a jeleit, az apró figyelmeztetéseit. Ez pedig tényleg nem megy másképpen, csak úgy, ha lelassítasz és befogadóvá válsz a körülötted lévő környezetre.
Kezdd el még ma!
Ha pedig szívesen elmondanád véleményedet vagy észrevételeidet, írj nekem bátran. Örülök, ha hallok rólad!
Legfrissebb cikkek:
- Ikerláng mással van: Mit jelent, mik a jelek, és hogyan kezelheted a helyzetet spirituálisan?
- Ikerláng férfi miért húzódik vissza: okok, jelek és gyógyulási útmutató futóknak
- Elengedés párkapcsolatban: Hogyan lépj tovább szakítás után és ismerd fel az energetikai kötődést?
- Ikerláng telepátia: hogyan ismerd fel és hogyan erősítsd a távolból működő spirituális kapcsolatot
- Elengedés párkapcsolatban: Hogyan engedd el azt, aki nem választ?