Nők szakítás után

Igaz-e az, hogy azok a nők boldogabbak az életben, akik kivárják a gyógyulást egy kapcsolat után? Vajon csak sztereotípia az, hogy boldogabban lépsz tovább az életben, ha átmész a gyógyulás fázisán egy szakítás után? Most ezt a kérdést vizsgáljuk meg 5+1 indoklással.
Tartalomjegyzék
Voltál-e már olyan helyzetben, hogy totál biztos voltál abban, hogy a kapcsolatddal minden rendben van, ki fogja állni az idő próbáját. Aztán egyszer csak, mint derült égből a villámcsapás, úgy súlytott le rád a tény, hogy vége. Realizálnod kellett, hogy bizony ez a dolog már réges régen nem működött köztetek és ez bizony fájó pont neked.
Fájdalom
A szakítás utáni fájdalom lehet erősebb hatású, mert léteznek olyanok, akikre bénítólag hat, ugyanis lehet fizikai természetű. Mondjuk, hogy már nem olyan erős a fájdalom, de a gyomrod még összeszorul néha, ha eszedbe jut.
Sírás
Vannak olyanok, akik megállíthatatlanul zokognak. Ez természetesen lehet akadályozó jellegű dolog, bár jobb, ha kijön. Persze, már nem állandóan, de elmorzsolsz néha egy-egy könnycseppet, ha nosztalgiázol.
Méreg
Mérges vagy még, néha elkap a harctéri ideg, ha az jut eszedbe, hogy mennyire kitolt veled. Ezt annyira nem is érted, hogy miért, hiszen annyi idő eltelt már.
Társkereső
Görgeted, de azt veszed észre, hogy még mindig hozzá hasonlítasz mindenkit. Még mindig tapasztalod magadon ezeket a dolgokat, de nem is érted miért, hiszen már eltelt jó sok idő a szakításotok óta? Lehet, hogy még nem vagyok túl az exemen? Teszed fel magadnak a kérdést.
Vessük most fel azt a tényt, hogy mi van akkor, ha a szakításod után nem jól dolgoztad fel a fázisokat és pont kihagytál egy nagyon fontos állomást a gyógyulásod felé vezető úton? Ehhez a részhez természetesen kéne ismerni ezeket az állomásokat és most pont azért vagyunk itt, hogy ezeket részletesen kitárgyaljuk.
1. Szakítás utáni gyász
Sajnos, amit érzünk egy szakítás után az nem más, mint egy gyászfolyamat részei, aminek több fázisa van. Először is az a legjobb, hogyha tudod, hogy minden, amit ilyenkor érzel az teljesen normális.
Mit is pontosan?
Erre pedig nincsen semmilyen kézzelfogható recept, mivel minden párkapcsolat egyedi és másmilyen, így maga a szakítás is ezekkel a tulajdonságokkal bír. Pluszban vegyük hozzá az emberi tényezőket is, vagyis, hogy egyénileg mennyire vagyunk érzékenyek, mennyire fájnak azok a sebek és vettünk-e már részt hasonlóban. Amennyiben igen, akkor pontosan
tudjuk, hogy nem fogunk belehalni csak a folyamaton át kell evickélni.
Viszont egész ijesztő lehet ezen először átesni kapaszkodók, komolyabb segítség nélkül. A szakítás utáni első fázisban az agymunka az, ami elsőnek beindul.
Hogyan?
Gyorsan és még sebesebben. Agyban bontod le a folyamatokat, szétcincálod a jeleneteket, amik a fejedben élnek. Semmi más nem tudja ilyenkor lekötni a figyelmedet, mert minden kis nyúlfarknyi dologról ő jut eszedbe, meg, amit akkor mondott és ezt miért mondta, mi volt a célja?
Próbálod logikai úton kikövetkeztetni, hogy válaszokat kapj arra, az elfogadhatatlan tényre, hogy elhagyott. Ami viszont ilyenkor történik, az nem más, hogy az agy próbál megoldást keresni a fájdalomra. Mivel ez lehetetlen, így csak belepörgeted magadat abba a negatív gondolati spirálba, aminek se vége se hossza nincsen.
Munkám során nőkkel foglalkozom és tapasztaltam, hogy sajnos vannak olyanok, akik ebben az állapotban képesek évekig és most kapaszkodj meg akár évtizedekig is benne maradni. Ez leginkább a szellemileg erősebb hölgyekre jellemző, mert így tiltja le őket az agyuk, hogy a lelki fájdalmat fizikai értelemben átéljék.
A javaslatom erre az állapotra az lenne, hogy emlékeztesd az agyadat arra, hogy most egy olyan üzemmódba kell csak kapcsolnia, ami túlélő. Más veszteségek is értek minden bizonnyal már téged és tudom, hogy egy fájdalmas szakítást nem lehet mondjuk egy állás elvesztéséhez hasonlítani, de meg kell győznöd az agyadat arról, hogy túl fogod élni. A fájdalom, amit érzel, teljesen normális, ez a szervezeted természetes válasza a veszteségre. Teljesen normális, hogy elgyászolod, siratod azt az életet, ami idillikus volt neked és amiben életed hátralevő részét tölteni akartad.
2. Éld át a fájdalmat
Tudom, ez a cím kissé morbidnak hat. Viszont van az érzelmeknek egy különleges tulajdonságuk, amit szerintem neked is meg kell tudnod, ha nem szeretnéd hosszú ideig cipelni a fájdalmas érzéseidet. Ez azt jelenti, hogy teret kell adnod nekik.
Igen, kutyaharapást szőrével. Vagy, ha kell, hogy fájjon, akkor engedjük, hogy fájjon. Leírni egyszerűbb, mint átélni, de hidd el, hogy nincs más kiút. Nem szabad elnyomni az érzéseket, mert azok eltorzultan, valahol máshol fognak előbukkanni. Ezt meg nem akarhatjuk igazán.
Szóval, legyen szó a fájdalomról, aminek, ha teret engedünk, megéljük azt, akkor van egy olyan kiváló tulajdonsága, hogy magától eltűnik. Elhalványul, kiég, egyszer csak felszívódik és nem gyötör tovább. Szóval érdemesebb inkább picikét
magaddal cipelni az úton, azért, hogy egyszer csak könnyedén és zökkenőmentesen meg is tudjál szabadulni tőle.
3. Én határok felállítása
Milyen érdekes, ugye, hogy azzal, hogy lehatárolódsz már el is indul a gyógyulási folyamatod? Furának tűnhet, de így van. A én határok felállítása a legnagyobb ajándék önmagad számára, ami ezen a világon megtörténhet.
Miért?
Vérző, sebesült szívedet képteld most el. Ahhoz, hogy ne érje őt semmilyen szennyeződés, vírus vagy baktérium egy kis kerítéssel kellene körbevenned. Viszont, ha kinyitod folyamatosan a kerted ajtaját és az exedet beengeded, olyan, mintha a sebről a ragtapaszt újra és újra letépnéd. Ez pedig lassítja a gyógyulási folyamatokat.
Természetesen vannak kivételes helyzetek. Például, amikor közös gyereketek van vagy mondjuk közös vállalkozásotok van. Ilyenkor sajnos elkerülhetetlen a találkozás vagy a kommunikáció. Ebben az esetben a minimálisra kellene redukálni, amennyit beszéltek egymással és annak is csak a témára irányultnak kellene lennie.
Célszerű ebben az esetben világos szabályokat kialakítani és az exeddel való kommunikációt tényleg csak a szükségletekre irányítani és konkrétan megszabni a- mikor -hol-mennyit kérdéskörét. Sok esetben nem kell azonnal reagálni. Itt is el lehet rontani az én határokat, hogy hevesen, egyből visszavágunk. Inkább adj időt magadnak, amíg átgondolod és kisakkozod, hogy mi lenne a legideálisabb válasz mindenkinek, de főleg magadnak.
4. Engedd el a hamis reményt
Sokáig lehet ebben az illúzióban is időzni, miszerint titkon abban reménykedsz, hogy visszatér hozzád. Ellenállsz neki, és csakis azért, mert tisztában vagy azzal a ténnyel, hogy a tiltott gyümölcs mindig édesebb. Tehát csakis azzal az elhatározással válsz le tőle és tartasz falat elé, hogy ettől majd újra szeretni fog és visszatér hozzád.
Mi lenne, ha ezt végre elengednéd?
A te feladatod jelenleg, hogy éld meg a fájdalmadat, ne nyomd el és próbáld magad szoktatni ahhoz a gondolathoz, hogy bár most lehet, hogy veszítettél, de ez nem jelenti azt, hogy neked nincs szerencséd a szerelemben és, hogy neked nem járhat egy olyan kapcsolat, amiben végre önmagad lehetsz. Ne arra készülj fel, hogy mi lesz, ha visszatér, hanem arra, hogy hogyan tovább.
Tudom, hogy ez a nehezebb és a fájdalmasabb út, de hidd el, hogy csak rövidtávon. Lehet, hogy most jobban fáj, de felkészít téged egy új, gyümölcsözőbb életszakaszra, ami több örömet tartogat a számodra.
5. Válts nézőpontot
Mi lenne akkor, ha beleképzelnéd magad a távoli jövőbe és ott azt látnád, hogy hála telt szívvel állsz és konkrétan köszönetet mondasz az exednek és a volt párkapcsolatodnak, hogy hozzásegített személyiséged növekedéséhez?
Most még lehet, hogy nem megy, de idővel próbáld meg ebből a szemszögből vizsgálni a helyzetet. Túl vagy egy csomó megpróbáltatáson, ami bölcsebbé tet. Tudod, hogy mik azok a red fleg-ek, amit mostmár azonnal észreveszel és így van lehetőséged azonnal kilépni egy káros helyzetből. Mostanra már ki tudod szűrni, hogy mi az, ami fontos neked, mi az ami igazán számít és így egy sokkal nagyobb önismeretre tettél szert.
Elkezdheted mondjuk naplózni az egészet, kiírni magadból az észrevételeket és mindazt a bölcsességet, amit leszűrtél abból, hogy kivizsgáltad a folyamatokat.
Tegyük fel, hogy az exeddel fennálló kapcsolati minták mérgezőek voltak, így esélyed lehet arra, hogy ezeket egy csokorba szedd és elkezdj a megoldásukkal foglalkozni, hogy nem ismétlődjenek. Amikor felfedezed azt, hogy mi is volt ennek a kapcsolatnak a káros mozgatórugója, akkor miért is szeretnél vele lenni még egyszer? Légy hálás mindazért, amit ettől a kapcsolattól kaptál, beleértve az utómunkálataidat is. Légy hálás önmagad magasabb verziójáért, akivé ez által válni tudtál.
Abban a pillanatban, ahogy ezt átlátod, már vége is van annak, hogy sóvárogsz utána, többé nem ácsingózol utána. A kötés megszakadt, küldetés teljesítve.
5. megbocsátás a könnyebb napokért
Sokszor tévesztjük össze a megbocsátás tényét a felejtéssel. A kettő nem ugyanaz és attól, hogy valakinek megbocsátunk még nem jelenti azt, hogy szemet hunyunk a disznóságok felett. Nem szükséges az sem, hogy innentől helyesnek vagy elfogadhatónak gondoljuk a tetteit.
A megbocsátás csakis rólunk szól, mert megbocsátani annyit jelent, hogy a dühöt elengedni. Azt a dühöt, amivel valójában csak saját magunkat mérgezzük, mert az exünkhöz semmi köze sincsen, mivel ő azt sem tudja, hogy mérgesek vagyunk és azt sem fogja megtudni, hogy elengedtük a neheztelést.
Képzeld csak ezt úgy el, hogy a düh egy picike gyógyszer, amivel a másikat akarjuk mérgezni, de mi vesszük be vagyis magunk ellen fordítjuk. A megbocsátás egy döntés, amit valószínűleg nem elég majd csak egyszer meghozni, hanem mindig emlékeztetnünk kell magunkat erre, amíg rutinszerűvé nem válik a dolog.
Ekkor van az, hogy vége, megszabadultunk az ártalmas köteléktől és nem bántjuk más bűnei miatt saját magunkat.
Fogadd el, hogy senki sem tökéletes és van olyan, hogy hibázunk és majd mindenki magán tapasztalja meg ezeknek a hibáknak a hatásait. A megbocsátásra való hajlandóság már egy nyitás az élet felé, amiben hajlandó vagy az exedet a
múltadként, a múltad részeként tekinteni szakítás után. Olyan múltként, ami már nincs hatással rád.
A megbocsátás nnem azt jelenti, hogy akkor innentől kezdve minden el van nézve és újra indul a kommunikáció vele. Nem, ez azt jelenti, hogy kész vagy továbblépni és az ő tettei már nincsenek rád nézve semmilyen hatással a jövődben.
Azzal, hogy megbocsátasz az exednek, egyáltalán nem jelenti azt, hogy mentséget kapott tőled a viselkedésére, hanem inkább azt, hogy megszabadítod saját magadat a düh, méreg terhétől és felszabadítod magad ezektől a káros pszichológiai folyamatok alól. Új esélyt adsz magadnak egy új életre.
Remélem segített neked ez a cikk, örömmel veszem, ha megírod tapasztalataidat, észrevételeidet a témával kapcsolatban.
Legfrissebb cikkek:
- Ikerláng mással van: Mit jelent, mik a jelek, és hogyan kezelheted a helyzetet spirituálisan?
- Ikerláng férfi miért húzódik vissza: okok, jelek és gyógyulási útmutató futóknak
- Elengedés párkapcsolatban: Hogyan lépj tovább szakítás után és ismerd fel az energetikai kötődést?
- Ikerláng telepátia: hogyan ismerd fel és hogyan erősítsd a távolból működő spirituális kapcsolatot
- Elengedés párkapcsolatban: Hogyan engedd el azt, aki nem választ?